گزارش دوساله فعالیت کانون قرآن و عترت دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران از آبان ۱۳۹۷ تا مهر ۱۳۹۹

نوع مقاله : گزارش

نویسندگان

1 دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

2 مدیرمسؤل نشریه برگ سبز

3 سردبیر نشریه برگ سبز

چکیده

این گزارش شامل تمام فعالیت های کانون قرآن و عترت دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران از آبان ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۹ است که از سوی کانون منتشر شده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

  کانون قرآن و عترت (علیهم السلام) دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، نهادی دانشجویی و با سابقه است که از سال 1392 و با همت دانشجویان فرهیخته و قرآن دوست پردیس، آقایان رسول لوایی آدریانی، علیرضا سوخته سرایی و فرشید شریفیان با نام «کانون قرآن و عترت (ع) برگ سبز» تاسیس شد. فعالیت‌های کانون در آن سال‌ها، به صورت متمرکز در خوابگاه برادران و حضور در فعالیت‌های دارالقرآن کریم پردیس معطوف بود.

پس ازگذشت 5 سال از تاسیس، هیئت موسس کانون، موفق به کسب مدارج علمی بالا در پردیس شدند و فعالیت‌های دانشجویی آن بزرگ نظران عرصه‌ی خدمت به قرآن کریم اتمام یافت. اما کانون قرآن و عترت(ع) که دستاوردی رفیع در طول دوران خدمت آن عزیزان بود؛ باقی ماند تا بار دیگر و در انتخابات میان‌دوره‌ای کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه تهران در آبان 1397 شاهد روی کار آمدن خادمان نوپا و عاشقان تازه نفس عرصه‌ی خدمت به قرآن کریم باشد.

   هم اکنون این فرصت فراهم آمده است تا به نمایندگی از اعضای شورای مرکزی کانون قرآن و عترت(ع) دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای کانون در طول دو ساله‌ی فعالیت شورای مرکزی در دوران دبیری ابنجانب تقدیم کنم.

  آرزوی توفیق روز افزون و افزونی توفیق خدمت به قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، آرزویی است که شایسته خادمان قرآن کریم است. از خداوند بزرگ می‌طلبم و می‌خواهم که افزونی سعادت خدمت به قرآن کریم و جامعه دانشگاهی را در دنیا و پاداش و جزای بی‌پایان خود را قسمت هر بنده‌ی شکور و خادم قرآن کند.

 

علیرضا صبا

دبیرکانون قرآن و عترت دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

۳۰ مهر ۱۳۹۹